مصاحبه اختصاصی موسسه ادیان و فرق بصائر با حجت الاسلام و المسلمین استاد روزبهانی

مصاحبه اختصاصی موسسه ادیان و فرق بصائر با حجت الاسلام و المسلمین استاد روزبهانی

 

لطفا درباره آخرین تحولات در مورد فرقه بهائیت توضیح بفرمایید؟

فرقه بهائیت، آخرین وضعیتی که می توان برایشان در نظر گرفت. به رغم اینکه ادعای عدم دخالت سیاسی دارند به عنوان بخشی از اپوزیسیون مخالف انقلاب اسلامی در سطح ملی و بین الملل عمل می کنند.

این فرقه نه تنها معارض انقلاب اسلامی، بلکه معارض با اصل اسلام و ادیان آسمانی و ابراهیمی هستند.

اگر بخواهیم یک موقعیت از فرقه بهائیت ارائه بدهیم باید موقعیت او را در تناسب به خودمان بسنجیم . از نظر آمار جمعیت ، این فرقه معتقد است هفت میلیون و هشتصد هزار نفر در سراسر جهان هستند،که از نظر ما خیلی کمتر از این تعداد هستند.

اکثر بهائیان در کشور های فقیر و در حال توسعه یافت می شوند.

فرقه بهائیت در این کشور ها با وعده و  وعید افراد را به خود جذب می کنند. وگرنه در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته توصیف قابل توجه ای ندارند.

چرا که بهانه ای برای شکار افراد ندارند و محدود افرادی را هم که جذب کرده اند نوعاً یا مهاجرند و یا اگر هم مهاجر نباشند از کشور هایی فقیرند و یا با دلایلی که می توان آن ها را فریب فرقه ای نام برد ، جذب می کنند.

 

درصورت امکان به چند مورد از روش های تبلیغی این فرقه اشاره کنید؟

فرقه بهائیت در روش های جذب تبلیغی اشکال مختلفی را به کار می برند. از تکنولوژی و روش های علمی و آکادمی ، و یا اینکه از روش هایی نامتعارف برای جذب افراد آسیب دیده اجتماعی استفاده می کنند.

و من الآن کلیات را عرض می کنم و ان شاءالله در فرصت های دیگر می توان جزئی تر و به صورت مشخص صحبت کرد.

 

 آسیب های بهائیت در باور به مهدویت چیست؟

مهم ترین مسئله در باور مهدوی، امید به آمدن منجی است که زمین را مملو از قسط و عدل خواهد کرد. در باور بهائیت؛ مهدی، همان علی محمد باب است که هیچ عدالت و قسطی در جامعه بشری ایجاد نکرد.

این گونه بهائیت مهم ترین کارکرد اندیشه و باور مهدوی که همان امید به آمدن منجی است را مبدل به  یاس می کند.

وَ نُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِينَ

در واقع مستضعفین ارض و افراد در ضعف نگاه داشته شده اجتماعی، آن افراد نه به امامت رسیدند و نه زمین را به ارث بردند و همچنان آسیب دیده اجتماعی و گرفتاران زمین هستند. در واقع فرقه ضاله بهائیت مهم ترین امیدی که نقطه اهمیت در مهدویت است. را مبدل به یاس می کند که این گناه و آسیب کمی نیست.

 

برگزاری آموزش های تخصصی با هدف روشنگری را چگونه ارزیابی می کنید؟

اگر اساتیدی که در این دوره ها طرح بحث می کنند، تسلط به مباحث داشته باشد و مستمعین هم انگیزه و علاقه کافی برای استفاده از مباحث داشته باشند. حتی اگر از افراد آسیب دیده این فرقه باشند، تفاوتی نمی کند. اگر انگیزه ، حق طلبی و حق جویی در افراد وجود داشته باشد که در این کلاس ها و جلسات شرکت کنند. می تواند نقطه روشنی برای هدایت گری، روشن گری و امید باشد، برای این افراد که به هر طریقی تحت فریب این فرقه قرار گرفتند و یا متاثر از این فرقه آسیب دیده اند این سعادت را پیدا کنند.

من این دوره ها را مثبت ارزیابی می کنم و علاقه مند هستم که نه تنها در مورد فرقه ضاله بهائیت بلکه در مورد هر فرقه و جریانی که به استثمار انسان هاو به استضعاف انسان هاست. ما باید آن را برای مردم روشن کنیم و مردم و جامعه جهانی بداند که با چه عناصری روبرو هستند. این ها به دنبال بهره کشی و استثمار انسان ها برای منافع زودگذر دنیایی خودشان چه اقدامات زشت و آلوده ای را انجام می دهد. این را دنیا بفهمد خیلی عالی است. من این دوره ها را مثبت ارزیابی می کنم.

 

نکته پایانی:

از همه در خواست می کنم برای تعجیل در فرج آقا و مولایمان امام زمان هم دعای زبانی و هم دعای عملی داشته باشند. از صمیم قلب آرزو کنند که امام زمان علیه السلام بیایند و دنیا را پر از عدل کنند. و در جهت ظهور حضرت ولی عصر و آماده سازی برای ظهور مبارک اقداماتی انجام دهند که این ها همه وظیفه منتظر است. خودشان را به جامعه و امامشان نشان بدهند که ما آماده هستیم و نقش خودمان را ایفا کنیم. تلاش می کنیم. هر چند ممکن است این تلاش ها موفق نباشد، اما به هر صورت همین که ران ملخی را به پیشگاه سلیمان ببریم این نشان دهنده این است که تلاش داریم، و وظیفه مان را انجام بدهیم، حالا اگر موفق نیستیم عذر تقصیر داریم به صاحت مقدس ولی عصر و ائمه معصومین علیهم السلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *